Vooral in april nam de werkgelegenheid in de arbeidsmarktregio Stedendriehoek en Noordwest Veluwe flink af. In de maand erna vlakte de afname van werkgelegenheid af. Vanaf juni groeide het aantal banen in de regio weer. In totaal daalde het aantal banen in 2020 met 500 tot 292.400.
In veel sectoren nam het aantal banen het afgelopen jaar af. Vooral bij uitzendbureaus en in de transport en horeca verdwenen banen. Toch zijn er ook sectoren waarin de werkgelegenheid gelijk bleef of zelfs toenam, zoals in zorg, openbaar bestuur en financiële diensten.
In de factsheet Regionale werkgelegenheid Stedendriehoek en Noordwest Veluwe leest u de ontwikkeling van de regionale werkgelegenheid tussen september 2019 en september 2020. In de factsheet staan bijvoorbeeld de ontwikkeling van het aantal banen van werknemers in loondienst en de verschillen in ontwikkeling van sectoren in de arbeidsmarktregio Stedendriehoek en Noordwest Veluwe.