naar de content
naar de hoofdnavigatie
naar de subnavigatie
naar de toolbox
Kruimelpad

Talent Speciaal 2009 – Aloysius Stichting

Doelstelling

Onder de werktitel “Talent Speciaal 2009” werkt de Aloysius Stichting Onderwijs Jeugdzorg (ASOJ) samen met een aantal projectpartners om de participatie te vergroten van jongeren met sociaal-emotionele en gedragsproblemen.

Werkwijze

De participatie wordt vergroot door te werken aan:

  • een verbeterde regionale samenwerking tussen UWV, werkgevers, instanties die werkzaam zijn op het terrein van arbeidstoeleiding, zorg en onderwijs in de regio Weert;

  • concrete activiteiten, die bijdragen aan een verbeterde toeleiding naar arbeid van jongeren met sociaal-emotionele en gedragsproblemen;

  • vernieuwing en verbetering van E-portfolio VIER (een digitale portfolio) en een bredere implementatie daarvan;

  • het verder verbreden van kennis en deskundigheid op de werkgebieden van jongeren met de genoemde problematiek.

In het project werkt de afdeling projecten van ASOJ Sector Limburg nauw samen met VSO De Ortolaan, Het Kwadrant Praktijkonderwijs, De Risse Groep, UWV WERKbedrijf en OBA MileStones. De focus ligt op de intensivering van de begeleiding van jongeren met een grotere afstand tot de arbeidsmarkt. E-portfolio VIER zal hiertoe breed geïmplementeerd worden bij en met genoemde projectpartners. Begeleiders uit de verschillende organisaties coachen tijdens het project potentiële Wajongers bij het maken van hun eigen portfolio. De bedoeling is dat jongeren zich beter presenteren op de arbeidsmarkt waardoor ze hun kansen op werk vergroten.

Aloy

Looptijd

Van mei/juni 2009 tot en met januari 2010. 

Verwacht resultaat

Na afloop van het project hebben 40 jongeren een portfolio gemaakt. De jongeren zijn in staat te laten zien wat ze allemaal al kennen en kunnen. Ook kunnen ze aangeven wat ze graag nog zouden willen leren. Door onderzoek te doen naar de effecten van invoering van de portfolio’s willen projectpartners verder komen tot verbetering van de trajecten naar werk.
Kijk op milestonesportfolio.nl voor meer informatie over het project.

Aanvullende informatie

Projectplan (PDF, 291 Kb)

Voortgang

Hoe staat het nu met dit project? Lees hier de voortgang in de periode april tot en met juli 2010.