UWV - Werken aan perspectief
UWV Gegevensdiensten

Gegevens voor pensioenuitvoerders

UWV Gegevensdiensten (UGD) levert gegevens aan pensioenuitvoerders. Deze gegevens gaan over de arbeidsongeschiktheid van pensioendeelnemers.

Welke gegevens levert UGD?

UGD levert de volgende gegevens:

  • de melding dat een pensioendeelnemer arbeidsongeschikt is geworden; dit is de Melding arbeidsongeschiktheid (Melding AOG);

  • gegevens over wijzigingen in de arbeidsongeschiktheid van pensioendeelnemers; dit is de Periodieke gegevensverstrekking arbeidsongeschiktheid (PGV-AG);

  • aanvullende gegevens over wijzigingen in de arbeidsongeschiktheid van pensioendeelnemers; dit is de Incidentele gegevensverstrekking (IGV).

Wat doet u met deze gegevens?

Met de gegevens van UWV kunnen pensioenuitvoerders voor hun arbeidsongeschikte deelnemers:

  • premievrijstelling beoordelen;

  • (aanvullende) uitkeringen vaststellen;

  • premies berekenen;

  • wijzigingen in premies en uitkeringen beoordelen.

Hoe ontvangt en gebruikt u deze gegevens?

Pensioenuitvoerders kunnen de gegevens van Melding AOG en PGV-AG ontvangen via een eigen toegang op het portaal.

Incidenteel aanvullende gegevens over pensioendeelnemers kunt u aanvragen met een formulier.

Welke soorten gegevens kunnen pensioenuitvoerders afnemen?

U kunt hier inloggen of een account aanvragen

Om de tekst van deze website voor te laten lezen heeft u minimaal Flash speler 8 nodig. Deze speler kunt u installeren via de website van Adobe.
U kunt ook de tekst op deze pagina als audiobestand (mp3) beluisteren.

Geen geluid?